Paracetamol coffeine 500/50 mg product foto

    Finimal Paracetamol coffeine 500/50 mg

    20  stuks
    3. 12

    Finimal Tabletten 500/50 mg is een koortsverlagend en pijnstillend middel bij diverse soorten pijn en is geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar.

    Finimal is een pijnstillend en koortsverlagend middel dat de werkzame stoffen paracetamol (500 mg) en coffeïne (50 mg) bevat. Een pijnstiller als Finimal kan ervoor zorgen dat de pijn snel verdwijnt of dat hevige pijn draaglijker wordt. De tabletten kunnen ook een rol spelen bij het herstel van een normale lichaamstemperatuur. Finimal behoort tot de pijnstillers die geen maag- en darmproblemen veroorzaken.

    Finimal tabletten worden gebruikt bij koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na een vaccinatie, en stillen pijn als hoofdpijn, zenuwpijn, menstruatiepijn, spierpijn, kiespijn en spit. Gebruik dit middel niet als u overgevoelig bent voor paracetamol of voor één van de andere bestanddelen.

    Lees voor gebruik de bijsluiter.


    Bijsluiter

    De meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.

    Wanneer en hoe te gebruiken?

    Gebruiksadvies

    De tabletten met een ruime hoeveelheid water doorslikken of u kunt de tabletten in deze vloeistof uiteen laten vallen, goed roeren en dan opdrinken.

    Dosering

    Kinderen 6 tot 9 jaar: 1/2 tablet 4-6 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur. Kinderen 9 tot 12 jaar: 1 tablet 3-4 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur. Kinderen 12 tot 15 jaar: 1 tablet 4-6 maal per dag, met een toedieningsinterval van 4 uur. Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: 1-2 tabletten, met een toedieningsinterval van 4 uur. De lagere toedieningsfrequentie is bedoeld voor de kinderen in de ondergrens van de desbetreffende leeftijdscategorie.

    Maximale dosering

    Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: maximaal 6 tabletten per dag.

    Interactie met voedsel

    Voorzichtigheid is geboden bij chronisch alcoholisme, de dagdosering dient dan de 2 gram niet te overschrijden.

    Leeftijd

    Vanaf 6 jaar.

    Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

    Contra-indicaties

    Dit middel niet gebruiken bij overgevoeligheid voor paracetamol of voor één van de andere bestanddelen.

    Wanneer is voorzichtigheid geboden?

    Risicowaarschuwing

    U dient extra voorzichtig te zijn bij stoornissen in de werking van de lever en/of nieren. Langdurig of veelvuldig gebruik wordt ontraden. Het in éénmaal innemen van enkele malen de maximale dagdosis kan de lever zeer ernstig beschadigen; bewusteloosheid treedt daarbij niet op. Toch dient onmiddellijk medische hulp te worden ingeroepen.

    Gelijktijdig gebruik met medicijnen

    Zoals voor alle paracetamol-bevattende geneesmiddelen geldt, kan de uitscheiding van chlooramfenicol (= antibioticum) vertraagd worden en kan een bepaalde bijwerking van zidovudine (= anti-aids geneesmiddel) op het bloed versterkt worden. Bij gelijktijdig gebruik van stoffen die de leverwerking beïnvloeden, zoals barbituraten carbamazepine, fenytoïne, primidon (geneesmiddelen bij epilepsie) en rifampicine (geneesmiddel bij jeuk en tuberculose) kan een overdosering van paracetamol ernstiger verlopen.

    Gebruik bij besturen voertuigen

    Dit middel heeft geen invloed op het besturen van voertuigen. Dit middel heeft geen invloed op het bedienen van machines.

    Wanneer moet u uw huisarts raadplegen? (Raadpleeg uw huisarts bij)

    Gebruik Finimal niet langer dan 14 dagen zonder een arts te raadplegen.

    Zwangerschap en borstvoeding

    Meer over dit geneesmiddel

    Toedieningsvorm

    Tablet

    Verpakkingsvorm

    Stripverpakking

    Werkzame stof

    Paracetamol, coffeïne

    Hulpstoffen

    Cellulose (E460), natriumstearaat, colloïdaal siliciumoxide, aluminiumoxide, natriumzetmeelglycolaat en maïszetmeel.

    Type Registratie + Registratienummer

    RVG - 06448

    Hoe te bewaren?

    Bewaaradvies

    • Buiten zicht en bereik van kinderen houden
    • Bewaren beneden 25 graden Celsius

    Houdbaarheid

    • 5 jaar houdbaar.
    • Controleer verpakking voor actuele houdbaarheidsdatum.

    Wil je persoonlijk advies?

    Heeft u nog vragen over dit geneesmiddel? Neem dan contact op met één van onze gediplomeerde (assistent-)drogisten bij jouw Hoogvliet winkel. Wij zijn bereikbaar tijdens de openingstijden van de winkel. Bestel dit geneesmiddel niet als je nog vragen hebt over dit geneesmiddel.

    Deze pagina is het laatst gewijzigd op:

    14-02-2018

    Productinformatie

    Productnaam

    Finimal

    Ingrediënten

    Ingrediënten: Ingr

    Bewaar en/of gebruiksadvies

    Bewaarvoorschriften: Voor volwassenen en kinderen vanaf 6 jaar. Toepassing: Hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn, menstruatiepijn. Bewaren beneden 25°C. Lees voor gebruik eerst de bijsluiter. Buiten bereik en zicht van kinderen houden. De aangegeven dosering niet overschrijden.

    Netto-inhoud:

    20.00 ST

    Leverancier:

    Bayer B.V. Licensee Registrar Bayer B.V. Energieweg 1, 3641 RT Mijdrecht


    Disclaimer
    De bovenstaande informatie is de informatie die de fabrikant beschikbaar heeft gesteld. Hoogvliet doet haar uiterste best om deze informatie correct bij de betreffende producten te vermelden. We kunnen echter niet garanderen dat de informatie altijd op de juiste wijze wordt getoond. Leest u daarom voor consumptie altijd de verpakking. De informatie die op de verpakking staat is altijd leidend. Indien er geen productinformatie wordt getoond, heeft Hoogvliet deze niet van de fabrikant ontvangen.